Винаходи та інновації. Винахідники України
  Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр»


Смук
Ростислав Теодорович

Генеральний директор

У 1981 р. закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Електронні обчислювальні машини», здобувши кваліфікацію інженера-системотехніка. Загальний стаж роботи — 32 роки, 14 з яких пропрацював провідним інженером у Львівському науково-дослідному радіотехнічному інституті. У 1993 заснував підприємство «Спаринг-Віст Центр».
Автор 30 авторських свідоцтв на винаходи, десяти патентів та десяти статей. Отримав звання «Заслужений винахідник України».
Відомий у Львові підприємець та громадський діяч, член ротарі-клубу «Львів-Леополіс».


Сторонський
Юрій Богданович

Генеральний конструктор.

У 1982 р. закінчив факультет електрофізики Львівського політехнічного інституту за спеціальністю «Напівпровідникові та мікроелектронні прилади». Отримав кваліфікацію інженера електронної техніки.
У 2010 р. присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук зі спеціальності «Комп’ютерні системи та компоненти» НУ «Львівська політехніка».
Загальний стаж роботи — 29 років, із яких десять присвячені Львівському науково-дослідному радіотехнічному інституту (інженер першої категорії). З 1996 р. працює на підприємстві «Спаринг-Віст Центр».

Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» є відомим в Україні та світі розробником та виробником приладів і систем радіаційного контролю торгової марки «ЕКОТЕСТ». Сьогодні на підприємстві злагоджено працює колектив із понад 200 висококваліфікованих фахівців у галузі радіотехніки з багатолітнім досвідом роботи.
Основні принципи підприємства:
– комплексний підхід до вирішення завдань із радіаційного контролю (формування технічного завдання, проектування, сертифікація, серійне виготовлення засобів радіаційного контролю та їх сервісне обслуговування);
– вдосконалення продукції та розширення її функціональних можливостей відповідно до потреб ринку;
– максимальне задоволення потреб клієнтів;
– постійний розвиток підприємства та персоналу.
У доробку підприємства «Спаринг-Віст Центр» понад 30 засобів і систем радіаційного контролю торгової марки «ЕКОТЕСТ», більшість із яких пройшли сертифікацію та внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України та інших країн світу. Також підприємство займається розробкою спеціалізованого програмного забезпечення. Усі прилади виготовляються за новітніми технологіями із застосуванням сучасної комплектації та світових досягнень.
Підприємство «Спаринг-Віст Центр» працює в умовах впровадженої та сертифікованої з 2006 р. системи управління якістю, про що свідчить сертифікат відповідності стандарту ISO 9001-2008, виданий Міжнародним товариством «BUREAU VERITAS». Система управління якістю, яка функціонує на підприємстві, є гарантією стабільної якості, включно із процесами розробки приладів, їх виготовлення, постачання замовнику, а також гарантійного та післягарантійного обслуговування. На бажання замовника інструктори підприємства проводять технічне навчання персоналу замовника, який використовує засоби радіаційного контролю ТМ «ЕКОТЕСТ».
Продукція ТМ «ЕКОТЕСТ» експортується у більш ніж 70 країн світу (СНД, Європи, Азії, Африки, Північної та Латинської Америки та в Японію). Підприємство «Спаринг-Віст Центр» має понад 20 дилерів за кордоном: у Росії, Японії, Республіці Кореї, США, Болгарії, Великобританії, Австралії, Аргентині, Бразилії, Греції, Італії, Єгипті, Казахстані, Німеччині, Канаді, Туреччині, Сербії.
Основними замовниками продукції ТМ «ЕКОТЕСТ» є: Міністерство оборони України, Міністерство надзвичайних ситуацій України, Прикордонна служба України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба охорони, АЕС, морські та річкові порти, залізниця, аеропорти, металургійні заводи, добувні й збагачувальні підприємства тощо.
Серед численних розробок підприємства «Спаринг-Віст Центр» найновішими є такі:

Дозиметр-радіометр МКС-05 «ТЕРРА».
Призначення: вимірювання потужності амбієнтного еквівалента дози гамма- та рентгенівського випромінень; вимірювання амбієнтного еквівалента дози гамма- та рентгенівського випромінень та часу його накопичення; вимірювання поверхневої густини потоку частинок бета-випромінення.
Прилад оснащений годинником та будильником, має ударостійкий корпус. Дозволяє зв’язуватись із ПК по каналу Bluetooth. У комплект постачання МКС-05 «ТЕРРА» входить програмне забезпечення для обміну даними між приладом та комп’ютером. Прилад має великий індикатор із люмінісцентною підсвіткою, на якому одночасно індикуються одиниці вимірювань, похибки вимірювань, пороговий рівень та реальний час. Прилад дозволяє здійснювати вимірювання із наперед запрограмованою похибкою. В ньому передбачена звукова, вібраційна або звуко-вібраційна сигналізація. Вбудована пам’ять на 1200 вимірювань, наявна чотирирівнева індикація ступеня розрядження батареї живлення.
У приладі «ТЕРРА» наявні п’ять незалежних вимірювальних каналів із почерговим виведенням інформації на один рідкокристалічний індикатор. Оперативна оцінка гамма-фону здійснюється протягом десяти секунд. При вимірюванні бета-забрудненості гамма-фон віднімається автоматично. Прилад дозволяє переривати усереднення результатів вимірювань вручну та автоматично. Вибір інтервалів та діапазонів вимірювань здійснюється автоматично.
Сфери застосування МКС-05 «ТЕРРА»: митниця та прикордонна служба, силові структури (армія, МВС, СБУ, служби охорони), МНС і цивільна оборона, моніторинг транспортних засобів, морські порти та аеропорти, санітарно-епідеміологічна служба, екологічні інспекції, радіологічні лабораторії, охорона праці, медицина, освітні програми.
МКС-05 «ТЕРРА» сертифіковано в Україні, Росії, Казахстані, Узбекистані та Болгарії. Прилад пройшов випробування на відповідність вимогам системи стандартів СЄ, що проводились акредитованою лабораторією BICON Laboratories B. V. (Нідерланди).
Дозиметр гамма-випромінення iндивiдуальний ДКГ-21М призначений для вимірювання потужності індивідуального еквівалента дози гамма-випромінення; вимірювання індивідуального еквівалента дози гамма-випромінення, оснащений годинником і будильником.
ДКГ-21М використовується автономно або у складі автоматизованої системи індивідуального дозиметричного контролю.
Незамінний ДКГ-21М в армії, його також застосовують підрозділи МНС, зокрема служби цивільної оборони.
Особливістю цього приладу є високий ступінь захисту оболонки та наявність вмонтованого енергоскомпенсованого лічильника Гейгера-Мюллера. ДКГ-21М дозволяє передавати в комп’ютер через інфрачервоний порт історії накопичення дози з прив’язкою до реального часу та блокувати режим вимкнення живлення до проведення процедури зчитування.
Прилад радіаційної розвідки ДРГ-Т призначений для використання у транспортних засобах спеціального призначення з метою безперервного контролювання і вимірювання потужності експозиційної дози гамма- та рентгенівського випромінень, а також для забезпечення звукової і світлової сигналізацій про небезпечний рівень цього випромінення та подачі команд на увімкнення виконавчих механізмів засобів захисту.
Прилад також слугує для встановлення у транспортні засоби спеціального призначення, зокрема у підрозділах радіохімічної розвідки цивільної оборони і в збройних силах.
Особливістю приладу є висока ударна та вібраційна стійкість, можливість урахування різних ступенів ослаблення гамма-випромінення, видача сигналів для відображення інформації на інформаційних табло транспортного засобу та можливість видачі даних на бортовий комп’ютер.
Сигналізатор гамма-випромінення «aGent-R» призначений для виявлення підвищених рівнів гамма-випромінення та їх оцінки за допомогою чотирирівневої порогової сигналізації.
«aGent-R» є сигналізатором наручного типу в ударостійкому пластмасовому корпусі зі ступенем захисту IP67. У ньому передбачена світлодіодна та вібраційна сигналізації перевищення порогових рівнів із можливістю вимкнення вібраційної сигналізації.
«aGent-R» дозволяє здійснювати постійний контроль працездатності вмонтованого лічильника Гейгера-Мюллера та контроль залишкової ємності гальванічних елементів із відповідною світлодіодною індикацією.
Комплекс програмно-апаратний «ГеоРад» призначений для вимірювання потужностi амбієнтного еквiвалента дози гамма-випромінення та прийому географічних координат і поточного часу від навігаційних супутників, відображення результатів вимірювань із прив’язкою до географічної карти на екрані персонального комп’ютера, а також архівування цієї інформації. «ГеоРад» встановлюється стаціонарно на транспортному засобі й може використовуватися для побудови мобільних радіологічних або радіохімічних лабораторій. Сфери застосування: МНС та цивільна оборона, прикордонна служба, екологічні інспекції.
Дозиметр-радіометр пошуковий МКС-11 «СПЕКТРА» призначений для вимірювання потужності амбієнтного еквівалента дози гамма- та рентгенівського випромінень, визначення інтенсивності нейтронного випромінення, а також ідентифікації типу радіонуклідів без застосування персонального комп’ютера. «СПЕКТРА» передбачає накопичення, збереження в енергонезалежній пам’яті та ідентифікацію амплітудних гамма-спектрів. Прилад використовується для виявлення, локалізації та ідентифікації радіоактивних та ядерних матеріалів за їх гамма- та нейтронним випроміненнями з метою запобігання їх незаконному переміщенню, а також на підприємствах та в установах, де проводять роботи з джерелами гамма- та нейтронного випромінень.
«Спаринг-Віст Центр» — перше українське підприємство, що розробило і випускатиме прилади такого класу.
Підприємство постійно вдосконалює продукцію власного виробництва та розширює її функціональні можливості відповідно до потреб ринку, застосовуючи новітні технології, сучасне комплектування та матеріали. Виготовлення якісної продукції, професійне адміністрування, підприємливість та формування командного духу є основними умовами тривалого лідерства на ринку продукції ТМ «ЕКОТЕСТ».
Високопрофесійний колектив підприємства «Спаринг-Віст Центр» своєю діяльністю допомагає людям вберегтися від радіації.
Вул. Володимира Великого, 33, Львів, 79026. Тел.: 0 (32) 242-15-15, факс: 0 (32) 242-20-15.
E-mail: market@ecotest.ua. Web-сайт: www.ecotest.ua
Науково-виробнича компанія «Інтехсервіс»   ]   зміст   [   ТОВ «Науково-інноваційне підприємство «ДІЯ», ТОВ фірма «Эргос»