Винаходи та інновації. Винахідники України
  Науково-виробнича фірма «Ганімед»


Кулик
Григорій Васильович

Головний інженер

У 1988 р. закінчив Київський політехнічний інститут за фахом «Прилади точної механіки» і працював у Центральному конструкторському бюро НВК «Фотоприлад» інженером-конструктором зі створення швидкісної кіноапаратури. З 1992 р. почав працювати в галузі медичного приладобудування. У 1992– 2003 рр. як інженер-конструктор у НІЦ «Сканер» (Черкаси) брав активну участь у розробці й виготовленні складних оптико-механічних приладів. Із 2003 р. — головний інженер у НВФ «Ганімед». Займається розробкою і впровадженням у виробництво оптико-механічних приладів для медицини.


Кутенко
Іван Іванович

Головний конструктор

У 1981 р. закінчив училище в Черкасах і працював на виробництві НВК «Фотоприлад». За досягнуті успіхи отримав свою першу трудову нагороду від Міністерства оборонної промисловості СРСР та ЦК Профспілки.
У 1989 р. закінчив КПІ за фахом «Прилади точної механіки». У 1987– 1993 рр., після створення оптичного напряму на НВО «Ротор», займався розробкою оптико-механічних приладів. Упродовж 1993–1996 рр. працював інженером-конструктором у НІЦ «Сканер» із розробки приладів для медицини. З 2003 р. — головний конструктор розробок оптико-механічних приладів для медицини в НВФ «Ганімед».


Матвєєв
Олександр Миколайович

Директор

У 1974 р. закінчив Казанський авіаційний інститут ім. Туполєва за фахом «Авіаційне приладобудування». Протягом 1974–1992 рр. працював у Центральному конструкторському бюро НВК «Фотоприлад» провідним інженером-конструктором зі створення швидкісної кіноапаратури. В 1988 р. за розробку нагороджений Золотою медаллю ВДНГ СРСР. Із 1992 р. почав працювати в галузі медичного приладобудування. У 1992–2003 рр. як головний конструктор у НІЦ «Сканер» (Черкаси) розробляв медичні оптико-механічні прилади. Після організації НВФ «Ганімед» керує розробкою й виробництвом нових оптико-механічних приладів для медицини.
Науково-виробнича фірма «Ганімед» була створена в червні 2003 р. у Черкасах — місті з великими традиціями й потенціалом у галузі приладобудування. Заснували НВФ «Ганімед» фахівці, які здобули величезний досвід розробки й впровадження у серійне виробництво оптико-механічних приладів і приладів точної механіки на таких провідних підприємствах ВПК і точного приладобудування України, як НВК «Фотоприлад» і НВО «Ротор».
Серед розробок групи інженерів НВФ «Ганімед» — кінокамери, фотореєстратори, швидкісні кінокамери, проектори, низка оптичних систем для ВПК і народного господарства.
Засновники фірми були провідними спеціалістами під час розробки першого українського кольпоскопа МК-110 у 1992 р. з ініціативи та під медичним керівництвом тодішнього директора центру «Здоров’я родини» (Одеса) й нинішнього ректора Одеського державного медичного університету академіка В. М. Запорожана. Ця модель дотепер залишається базовою при розробці нових моделей кольпоскопів. Серед розробок медичних приладів інженерів фірми — три модифікації кольпоскопа МК-110, хірургічний мікроскоп, діагностичний мікроскоп, а також спрощений кольпоскоп МК-200 серійного випуску.
Кольпоскоп С160
Кольпоскоп С140
Результатом безперервного удосконалення виробів і поліпшення їх якості є нові розробки кольпоскопів С120, С140, С160, що дістали позитивні відгуки від провідних спеціалістів у галузі гінекології.
Здобувши знання й великий досвід у сфері конструювання, виготовлення і впровадження у виробництво медичних оптико-механічних приладів, колектив НВФ «Ганімед» успішно розвиває й удосконалює технічні, ергономічні характеристики, дизайн і економічні показники нових виробів, розширює їх можливості у світлі новітніх досягнень науки й техніки.
Сьогодні колектив НВФ «Ганімед» успішно працює над створенням оптико-механічних приладів для стоматологів і проктологів, діагностичного мікроскопа (вухо, горло, ніс).
Продукція НВФ «Ганімед» конкурентноспроможна й не поступається за багатьма показниками аналогам провідних закордонних фірм. Діяльність фірми «Ганімед», починаючи з історії її розвитку й до останніх досягнень, свідчить про її стійке прагнення до забезпечення українських лікарів ширшими можливостями для надання адекватної допомоги пацієнтам.
Iз 2005 р. щорічно ТОВ «НВФ «Ганімед» як підприємство, що пропонує новітнє діагностичне обладнання, є учасником міжнародної виставки «Охорона здоров’я».
Вул. Одеська, 48, м. Черкаси, 18023. Тел.: 0 (67) 980-81-68, факс: 0 (472) 36-10-53.
E-mail: ganymed@uch.net, cerkes62@gmail.com. Web-сайт: www.ganymed.org.ua
Цебренко Марія Василівна    ]   зміст   [   Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І. І. Мечникова, ТМ «Лабораторія Доктора Пирогова»