ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

СМОКОВИЧ
Михайло Іванович

СУДДЯ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ,
СЕКРЕТАР ПЛЕНУМУ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

Випускник 1991 р.

Заслужений юрист України. Суддя вищого кваліфікаційного класу. Кандидат юридичних наук

 

Народився 24 серпня 1963 р. у с. Великий Курінь Любешівського району Волинської області в багатодітній селянській родині колгоспників Івана Михайловича та Віри Макарівни. Мама всю любов і ніжність віддавала Михайлові, двом його братам і сестрам. Батьки виховували дітей працелюбними, вчили, що все в житті дається лише чесною працею. Своєю принциповістю Михайло Іванович вдався у батька, який ніколи не мовчав, якщо бачив несправедливість у ставленні до людей.
Юний Михайло дуже любив природу і мріяв навчатися в лісотехнічному виші. Однак після армії він вирішив стати юристом, адже зрозумів, що як захисник правди і справедливості принесе більше користі суспільству.
Свою трудову діяльність за обраним фахом Михайло Іванович розпочав старшим слідчим, слідчим з особливо важливих справ прокуратури м. Луцька. Згодом він обіймав посади старшого прокурора відділу прокуратури Волинської області та старшого помічника прокурора м. Луцька.
У 1996 р. М. І. Смоковича призначили суддею Луцького міського суду, і з того часу він перебуває на сторожі правосуддя уже понад десять років. За час роботи в Луцькому міському суді Михайлу Івановичу доводилося розглядати справи різних галузей права, тому він швидко опанував нову для себе справу, коли у грудні 2003 р. обійняв посаду судді Вищого адміністративного суду України, на яку прийшов після двох років роботи суддею Апеляційного суду Волинської області.
Взявши собі за правило скрізь і всюди захищати права простої людини, Михайло Іванович професійно і чесно виконує свої службові обов’язки. Йому допомагає в цьому успадковане від батька загострене почуття справедливості, повага до людей, природна доброзичливість і привітність.
Як фахівець з адміністративного права, Михайло Смокович неодноразово виступав на конференціях в Україні та за кордоном, часто публікується у пресі, є співавтором багатьох книг, у тому числі «Процесуальні особливості судового розгляду адміністративних спорів щодо виборчого законодавства». Результатом такої широкої діяльності стала захищена у березні 2010 р. кандидатська дисертація «Проблеми розмежування судових юрисдикцій та визначення компетенції адміністративних судів».
Своєму професійному становленню Михайло Іванович завдячує рідній альма-матер, адже Харківська юридична академія стала основою всього його трудового життя. З теплотою і щирою подякою він згадує своїх викладачів, зокрема Г. П. Клімову та Л. В. Дорош (кримінальне право), Л. Богословську (кримінальний процес), заступника декана В. В. Сунцова, який завжди був справедливим та людяним у ставленні до студентів, із розумінням підходив до кожного.
Весь свій вільний час М. І. Смокович присвячує батькам, яких часто відвідує, і власній родині, любить працювати на землі.


Із суддею Вищого Адміністративного
суду України В. І. Співаком
Дружина Михайла Івановича Юлія Петрівна — також юрист. На роботі вона старший прокур відділу Генеральної Прокуратури України, а для свого чоловіка — найкраща у світі жінка і дружина. Саме завдяки її ніжній турботі, терплячості, надійній підтримці у будь-якій справі та любові, з якою вона дбає про сім’ю, Михайло Смокович почуває себе безмежно щасливим, і це дає йому величезної наснаги, аби уповні реалізувати свій потенціал професіонала.
Разом подружжя виховує двох дітей. Донька Людмила і син Сашко успішно навчаються у Києво-Печерському ліцеї № 171 «Лідер» і мають власні досягнення. У майбутньому Сашко мріє стати суддею і продовжувати батьківську справу.
Професійним дороговказом для Михайла Смоковича є відомі слова Т. Шевченка — «Коли ми діждемося Вашингтона з новим і праведним законом? А діждемось-таки колись!». Він і досі пам’ятає те глибоке враження, яке справив на нього пам’ятник молодому Шевченкові у Вашингтоні — столиці США, що став символом демократичної, суверенної української держави.

 Логос Україна      << СКЛЯР Олександр Леонідович      [ Зміст ]      СОЛЯР Сергій Петрович >>