ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

СИТНИКОВ
Олександр Федотович

СуддЯ ВИЩОГО адмІнІстративного суду УКРАЇНИ
Випускник 1994 р.
Народився 20 березня 1966 р. у м. Мураші Кіровської області (Росія) у родині Федота Івановича та Надії Калинівни Ситникових. У 1969 р. сім’я переїхала до м. Дніпрорудне (Запорізька область), де Олександр закінчив середню школу, а згодом отримав спеціальність техніка-технолога з обробки металу в місцевому індустріальному технікумі. Свій трудовий шлях розпочав свердлувальником на Дніпроруднівському заводі.
Зміні сфери діяльності сприяли служба в лавах Радянської армії (в легендарному Арзамасі-16), де він переосмислив життєві плани. Олександра Федотовича завжди вабила робота з людьми, захист їх прав. Обрана професія юриста дала змогу втілити мрії в життя.
У 1988 р. О. Ф. Ситников став студентом Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. Сьогодні він із посмішкою згадує труднощі, які виникали під час вивчення окремих дисциплін. Зокрема студенти не одразу «повірили» в те, що логіка — надзвичайно цікавий предмет. Уже потім, склавши всі заліки та іспити у професора В. О. Жерьобкіна, Олександр Федотович знову почав вивчати логіку.
Він і зараз зберігає конспекти з теорії держави і права. Цей предмет викладав М. В. Цвік — веселий, неординарний лектор, який читав лекції на будь-яку тему без додаткової підготовки чи конспектів. Педагог О. М. Марченко так захопливо викладала економіку, що молодь почала детального її вивчати. Так, досліджуючи економіку комуністичного Китаю, студенти дійшли висновку, що КНР уже давно втілює в життя реформи, які у Радянському Союзі тільки розробляють...
Діяльність у студентській спілці, участь у відборі та написанні студентських робіт, організація і проведення семінарів — усе це стало основою неоціненного досвіду, стимулювало формуванню наукового підходу до вивчення будь-яких тем.
Через певні події в Інституті та сімейні обставини О. Ф. Ситников на четвертому курсі перевівся на заочне відділення і почав працювати слідчим Василівського РВВС Запорізької області. Нині він щиро вдячний за підтримку та допомогу, яку надавали молодому спеціалісту начальник відділу Ю. В. Могила та слідчі І. М. Ткаченко й І. В. Новохацький. За три з половиною роки було багато термінових викликів, безсонних ночей, складних розслідувань, здобуті теоретичні знання було закріплено екстремальною практикою. Саме на цій посаді він зрозумів, якими важливими рисами для юриста є людяність та порядність.

На відпочинку з сім’єю. Гора Ай-Петрі, 2007 р.
Наприкінці 1994 р. Олександра Федотовича обрали суддею Васильківського районного суду. У 2003 р. згідно з постановою Верховної Ради України його призначено суддею Апеляційного суду Запорізької області безстроково.
Протягом 2005–2010 рр. О. Ф. Ситников працював суддею Київського апеляційного адміністративного суду. З 17 червня 2010 р. — суддя Вищого адміністративного суду України.
Олександр Федотович також викладає в Академії суддів України, публікує наукові статті у «Віснику Вищого адміністративного суду України», газеті «Юридична практика» (зокрема щодо питань земельних суперечок). Він також цікавиться темами мирового судді, захисту прав виборця під час виборів тощо.
У душі О. Ф. Ситников — революціонер: постійно прагне вдосконалити світ, допомагати своєю діяльністю конкретним людям. Найбільша гордість Олександра Федотовича — його сім’я. Разом із коханою дружиною Наталією, вмілою господинею, турботливою мамою, він виховує доньку Софію та сина Антона, який, на думку Олександра Федотовича, у майбутньому стане «зіркою» футболу. Батько і син із задоволенням грають у футбол, рибалять. О. Ф. Ситников любить відпочивати із родиною на природі, захоплюється літературою.

 Логос Україна      << СЕНЬКІН Павло Юхимович      [ Зміст ]      СІМАШКЕВИЧ Михайло Євстафійович >>