ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

СЕНЬКІН
Павло Юхимович

Прокурор РеспублІки МордовІЯ (1990–2000)
Випускник 1972 р.

Заслужений юрист Російської Федерації, заслужений юрист Республіки Мордовія. Почесний працівник прокуратури Російської Федерації. Державний радник юстиції другого класу. Депутат Державних Зборів Республіки Мордовія

 

Народився 2 січня 1948 р. у с. Атюрьєво Республіки Мордовія. Батьки — Юхим Дмитрович і Ганна Петрівна — були селянами.
У 1966 р. із золотою медаллю закінчив середню школу і протягом двох років (1966–1968) працював завідувачем відділу у районній газеті. Однак юнак мріяв стати юристом і подав документи у Всесоюзний заочний юридичний інститут. Але потім змінив свій намір і вирішив вступати до Харківського юридичного інституту, на той час відомого якістю підготовки фахівців у всьому СРСР. Надії були невеликі. На щастя, Павло Сенькін помилився: уже під час вступу він відчув теплоту, щиросердність, об’єктивність викладачів. 1968 року, успішно склавши вступні іспити, він став студентом цього прославленого інституту.
Чотири роки напруженого навчання, і в 1972 р. П. Ю. Сенькін із відзнакою закінчив інститут.
З теплотою і почуттям глибокої вдячності він згадує викладачів Марка Ігоровича Бажанова, Марка Веніаміновича Цвіка, Зою Григорівну Корчеву, Олександра Анатолійовича Пушкіна, Ольгу Миронівну Якубу, ректора інституту Василя Пилиповича Маслова, проректора Захара Михайловича Онищука й багатьох інших.
Курс, на якому навчався Павло Юхимович, був воістину інтернаціональним. Серед студентів були українці, росіяни, молдавани, литовці, татари, мордва, якути, карели, калмики, удмурти. Курс вирізнявся надзвичайною дружністю і згуртованістю, а також старанністю і серйозним ставленням до навчання.


У родинному колі
П. Ю. Сенькін і зараз підтримує зв’язки зі своїми одногрупниками: К. Ф. Аміровим — прокурором Республіки Татарстан, Г. О. Борисовим і В. П. Бєляєвим — докторами юридичних наук, В. І. Селіним — колишнім працівником Центрального апарату ФСР Росії.
Після закінчення інституту Павло Юхимович обрав роботу в прокуратурі, хоча були пропозиції продовжити навчання в аспірантурі. Упродовж 1972–1975 рр. він працював помічником прокурора району. Згодом його призначили помічником прокурора Республіки Мордовія. У 1978 р. його направили на роботу до прокуратури Дубенського району, а в 1983 р. запропонували посаду заступника прокурора Республіки Мордовія. На цій посаді П. Ю. Сенькін працював протягом семи років.
У 1990 р. наказом Генерального прокурора СРСР він був призначений прокурором Республіки Мордовія, і наступні десять років виконував цю відповідальну й почесну роботу.
З 2000 р. Павло Сенькін у відставці. Зараз він обіймає посаду заступника генерального директора великого агрохолдингу.
Маючи великий професійний і життєвий досвід, П. Ю. Сенькін у 2003 р. був обраний депутатом, головою комітету з місцевого самоврядування Державних Зборів Республіки Мордовія. Він також є заступником голови республіканської комісії з питань помилування.
У родині П. Ю. Сенькіна ще двоє юристів. Дружина Марія Павлівна працювала заступником начальника Мордовської митниці, а донька Інеса — федеральний суддя. Друга дочка Євгенія обрала власний шлях і працює лікарем.
Життєве кредо Павла Юхимовича — «Чесність, порядність, постійна робота над собою» — стало запорукою його успішного професійного становлення, а основою усіх досягнень і звершень — знання, здобуті в альма-матер.

 Логос Україна      << СИНИЦЯ Олександр Федорович      [ Зміст ]      СИТНИКОВ Олександр Федотович >>