ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

МОНАХОВ
Юрій Іванович

Перший заступник прокурора РЯзанськоЇ областІ
Випускник 1980 р.

Почесний працівник прокуратури Російської Федерації. Старший радник юстиції

 

Народився 19 травня 1954 р. у с. Олександро-Невське Новосільського району Рязанської області (Росія). Батько, Іван Костянтинович, очолював районний відділ внутрішніх справ, а мати, Софія Володимирівна, працювала вчителем.
У 1973 р. Юрій Монахов опанував фах техніка-технолога гірничого машинобудування у Скопинському гірничо-машинобудівному технікумі. Наступні два роки служив у лавах Радянської армії (у Києві).
Під впливом батька, який присвятив життя роботі у правоохоронних органах, у 1976 р. Ю. І. Монахов вступив на прокурорсько-слідчий факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
У період студентства він займався суспільною роботою: був членом партійного бюро факультету, парторгом групи № 14. За високі успіхи нагороджений нагрудним знаком «За відмінне навчання».
Знання і досвід громадської діяльності, здобуті в юридичному інституті, сприяли подальшому фаховому зростанню. Із глибокою вдячністю Юрій Іванович згадує лекції Володимира Павловича Тихого, Володимира Івановича Тертишнікова, а також улюбленого та шанованого наставника Леоніда Миколайовича Маймескулова, який був куратором його багатонаціональної 14-ї групи. Теплі спогади пов’язані з діяльністю у студентських будівельних загонах протягом 1977–1978 рр. у Харківській і Дніпропетровській областях.


Юрій Іванович у студентському будзагоні, 1977 р.
Отримавши у 1980 р. диплом із відзнакою, Юрій Монахов розпочав свій трудовий шлях в органах прокуратури Рязанської області. Працював старшим помічником прокурора Касимівської міжрайонної прокуратури (1980–1984), прокурором Пронського району (1984–1993), прокурором Радянського району м. Рязані (1993–2007), прокурором Залізничного району м. Рязані (2007–2009). Зараз обіймає посаду першого заступника прокурора Рязанської області.
За зразкове виконання завдань, високий професіоналізм і бездоганне служіння закону згідно з наказом Генерального прокурора Російської Федерації у 2003 р. Юрій Іванович був нагороджений іменною вогнепальною зброєю. У 2004 р. йому присвоєно звання «Почесний працівник прокуратури Російської Федерації», а в 2007 р. він отирмав медаль «285 років Російській прокуратурі».
Дружина Ю. І. Монахова, Ірина Михайлівна, — федеральний суддя. Донька Оксана обрала шлях батьків: працює юристом на підприємстві Газпром «Межрегионгаз». У їхній дружній родині зростає ще двоє молодших дітей — Сергій та Софійка, яким Юрій Іванович присвячує весь свій вільний час.
Його хобі — риболовля і гірські лижі. Також полюбляє доглядати за власним садом та відпочивати у традиційній російській лазні.
Серед улюблених книг — історична література і надбання світової класики.
Життєве кредо Юрія Монахова: «Порядність, чесність, любов до людей».

 Логос Україна      << МІЦОДА Іван Іванович      [ Зміст ]      МОРОЗОВ Віктор Іванович >>