ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

БАДАХОВ
Назір Якубович

НАЧАЛЬНИК ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Випускник 1979 р.

Заслужений юрист України

 

Народився 26 серпня 1955 р. у с. Кірово Сариагацького району Чимкентської області (Казахстан) у сім’ї робітників — Якуба Наниєвича та Амінат Козуєвни Бадахових. Вони з раннього дитинства вчили сина бути чесним, порядним та людяним.
Протягом 1973–1975 рр. Назір Бадахов служив у ракетних військах стратегічного призначення. За сумлінне виконання військового обов’язку був нагороджений десятками подяк від командирів різних рівнів, йому достроково присвоювали військові звання (зокрема демобілізувався у чині старшини).
У 1975 р. він вступив на прокурорсько-слідчий факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. Під час навчання був старостою курсу, командиром зонального студентсько-будівельного загону. Сьогодні Н. Я. Бадахов із вдячністю згадує лекції з кримінального права «викладача від Бога» В. Я. Тація, «педагога з великої літери» В. П. Тихого та життєві настанови Героя Радянського Союзу, учасника Великої Вітчизняної війни, проф. Р. С. Павловського.
У 1979 р. Назір Якубович із відзнакою закінчив інститут та почав працювати в прокуратурі Пролетарського району м. Донецька, а потім — у прокуратурі Урупського району Карачаєво-Черкеської автономної області.
Того ж року за сумлінне ставлення до службових обов’язків та виявлену ініціативу в розкритті тяжкого злочину (він упізнав у міському транспорті та затримав озброєного злочинця, який скоїв дев’ять розбійних нападів на жінок та зґвалтувань) прокуратура Донецької області виголосила Н. Я. Бадахову подяку.
Упродовж 1980–1991 рр. був членом Донецької обласної колегії адвокатів. Під час своєї адвокатської діяльності брав участь у судових засіданнях не лише місцевих судів, Верховного Суду України, а й засіданнях, присвячених розгляду резонансних справ у судах Російської Федерації. Неодноразово перемагав у професійних змаганнях обласної колегії адвокатів (зокрема у номінації «За кращу адвокатську промову»).
З 1991 до 2004 р. Назір Якубович очолював низку комерційних структур. У 2004 р. був призначений на посаду першого заступника начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області. З 2005 р. є начальником цього управління.
Під час його керівництва значно підвищилася ефективність роботи організації та покращилося організаційне забезпечення діяльності судів Донецької області.
У 2006 р. Н. Я. Бадахов увійшов до складу колегії Державної судової адміністрації України. Як член робочої групи брав участь у розробці Положення про організаційний статус Академії суддів України. Того ж року за ініціативою Назіра Якубовича у територіальному управлінні Державної судової адміністрації в Донецькій області було створено самостійну профспілку працівників судової системи Донеччини. За час її існування члени організації надали вагому допомогу працівникам місцевих судів.
У 2008 р. на конференції суддів загальних місцевих судів Донецької області було прийнято рішення про заохочення Н. Я. Бадахова за сумлінне виконання службових обов’язків, ініціативність, високі досягнення в організаційному забезпеченні діяльності місцевих судів.
Нагороджений почесними грамотами ДСА України та Донецької облдержадміністрації, листом-подякою секретаріату урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, грамотою Академії суддів України та почесною відзнакою Вищої ради юстиції України. У 2007 р. за вагомі трудові досягнення та високий професіоналізм, великі особисті заслуги і внесок в організаційне забезпечення діяльності судів Донецької області наказом Президента України Назіру Бадахову присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».
Назір Якубович щасливий у шлюбі. Його дружина, Тамара Панасівна, очолює Донецький апеляційний адміністративний суд, свого часу була удостоєна звання «Заслужений юрист України» та ордену княгині Ольги ІІІ ст. Син Юрій обрав професійний шлях батьків: у 2006 р. із відзнакою закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого та працює приватним нотаріусом. Невістка Марина — суддя Донецького окружного адміністративного суду.
Н. Я. Бадахов постійно слідкує за змінами в законодавстві, має власні правові позиції, які наполегливо відстоює, та захищає інтереси працівників судової системи і суддівського корпусу Донецької області.
У вільний час займається садівництвом, що сприяє зміцненню здоров’я, гарному настрою та духовній рівновазі. Велику увагу приділяє вихованню онучок.

 Логос Україна      << АНУФРІЄВ Микола Іванович      [ Зміст ]      БАКУС Володимир Ярославович >>