ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ШЕРЕНІН
Юрій Леонідович

Голова Севастопольського апелЯцІйного
адмІнІстративного суду

Випускник 1988 р.

Заслужений юрист України, заслужений юрист АР Крим. Суддя першого кваліфікаційного класу

 

Народився 28 серпня 1957 р. у смт Приазовське Приазовського району Запорізької області у робітничій сім’ї Леоніда Михайловича та Марії Арсентіївни Шереніних.
У 1977 р. закінчив Калінінградське мореплавне училище й почав працювати у Севастопольському експериментально-конструкторському бюро підводних досліджень радіооператором, а згодом обіймав посаду начальника радіостанції на наукових кораблях. Водночас Юрій Шеренін у 1981 р. вступив до Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського, який заочно закінчив у 1988 р., здобувши фах юриста за спеціальністю «Правознавство».
Протягом 1986–1989 рр. працював юрисконсультом, старшим юрисконсультом Севастопольського заводу «Южреммаш». У 1989–1990 рр. обіймав посаду інструктора ідеологічного відділу, інструктора організаційного відділу Ленінського РК КП України міста Севастополя. Упродовж двох з половиною років (1990–1992) працював суддею Балаклавського районного народного суду міста Севастополя.
У 1992–1995 рр. Юрій Леонідович очолював Управління юстиції Севастопольської міської державної адміністрації (в 1994 р. реорганізоване в Управління юстиції у місті Севастополі). Водночас у 1994 р. він був обраний народним депутатом України ІІ скликання, головою підкомісії з конституційних реформ Комісії Верховної Ради України з питань правової політики і судово-правової реформи (1997 р. перетворено на Комітет Верховної Ради України з питань правової політики і судово-правової реформи).
Ю. Л. Шеренін брав активну участь у розробці й прийнятті Конституції України, був автором і співавтором багатьох законодавчих актів. У 1994–1998 рр. був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, куди його обрано від Верховної Ради України.
Протягом 1998–2007 рр. працював головою, суддею Арбітражного суду Автономної Республіки Крим (з 2001 р. — Господарський суд Автономної Республіки Крим). Входив до складу Ради суддів України.
З червня 2007 р. Юрій Леонідович обіймає посаду судді, голови Севастопольського апеляційного адміністративного суду. Севастопольський апеляційний адміністративний суд здійснює перегляд судових рішень Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим, Окружного адміністративного суду міста Севастополя та місцевих загальних судів АР Крим і міста Севастополя, як адміністративних судів.
Ю. Л. Шеренін користується великою повагою серед своїх колег та юридичної громадськості України, має заслужений авторитет високопрофесійного фахівця, ініціативного й енергійного керівника. Свій багаторічний досвід судді та організатора судової системи охоче передає молодим колегам.
До 10-річчя арбітражних судів України за особистий внесок у забезпечення конституційних засад судочинства і здійснення правосуддя на високому професійному рівні удостоєний Почесної відзнаки Вищого арбітражного суду України II ст.
Нагороджений пам’ятною медаллю Верховної Ради України «Десять років незалежності України» (2001), орденом «За заслуги» ІІІ ст. (2003), грамотою Ради суддів України (2008), Подякою Президента України за вагомий особистий внесок у розбудову Української держави та зміцнення її незалежності (2009). У грудні 2010 року нагороджений дипломом та пам’ятною медаллю Вищого адміністративного суду України за вагомий внесок у розвиток адміністративної юстиції і з нагоди п’ятої річниці запровадження адміністративного судочинства в Україні.
Ю. Л. Шеренін — переможець Всеукраїнського конкурсу «Юрист року — 2010» у номінації «Суддя адміністративного суду».
Юрій Леонідович має велику сім’ю. Кохану дружину Марію Олександрівну та трьох дітей — доньку Валентину та синів Даниїла й Івана.
Своє дозвілля намагається проводити в родинному колі. Захоплюється полюванням, автомобільними гонками, гірськими лижами.

 Логос Україна      << ШЕВЧУК Світлана Ростиславівна      [ Зміст ]      Команда проекту >>