ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

РЕВА
Анатолій Олександрович

Перший заступник прокурора ЛуганськоЇ областІ
Випускник 1981 р.

Почесний працівник прокуратури України

 

Народився 8 вересня 1950 р. у с. Верхньошевирівка Краснодонського району Луганської області у шахтарській родині Олександра Петровича і Клавдії Іванівни (світлої пам’яті). З раннього дитинства батьки прищеплювали Анатолію та його сестрі Галині любов до праці, відповідальність за доручену справу.
Після закінчення школи в 1967 р. він опанував професію газоелектрозварювальника і був призваний до лав Радянської армії.
Демобілізувавшись, Анатолій Рева продовжив сімейну традицію — влаштувався забійником на шахту, де опанував гірничу спеціальність (фахівець із підземної розробки вугільних родовищ).
У житті йому часто доводилося зіштовхуватися зі свавіллям і несправедливістю. Бажання боротися із проявами беззаконня у суспільстві поступово переросло у свідому необхідність здобути юридичну освіту. Цілеспрямованість та рішучість характеру допомогли Анатолію Олександровичу реалізувати цю мрію. Так уже в зрілому віці (мав дворічного сина Андрія) він отримав направлення від Краснодонського міського комітету КПУ і в 1977 р. став студентом денного відділення Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
Досвід партійної роботи у шахтарському колективі став у нагоді у період студентства — А. О. Реву обрали заступником секретаря партбюро курсу. З особливою теплотою і вдячністю сьогодні згадує своїх викладачів — заступника декана З. М. Онищука, В. Д. Волошка, М. Н. Сибільова, які завжди були поруч у складних ситуаціях, допомагали в навчанні та партійній роботі. Саме в інституті остаточно сформувалися життєві принципи Анатолія Олександровича.
У 1981 р. молодий фахівець почав працювати слідчим у прокуратурі м. Краснодона Луганської області. Весь подальший професійний шлях А. О. Реви пов’язаний із рідною Луганщиною. Тут він досконало опанував правозахисну сферу, налагодив професійні стосунки з керівниками міста й обласної прокуратури. Велику роль у його професійному становленні зіграли Н. І. Курочка, В. А. Щоткін, В. П. Шаталов, Є. Н. Трубников, В. Н. Тихонов, О. С. Єфремов, Л. І. Фесенко. За 30 років роботи у прокуратурі він обіймав посади старшого слідчого прокуратури м. Краснодона, заступника прокурора м. Свердловська, прокурора Краснодонського району, прокурора м. Краснодона, заступника і першого заступника прокурора Луганської області.


Вдалий вилов
У 1982 р. в Анатолія Олександровича та його дружини Ольги Василівни народився другий син — Олексій. Обидвоє дітей обрали шлях батька. Старший Андрій закінчив Українську державну юридичну академію і обіймає посаду прокурора Ленінського району м. Луганська, а його дружина Ірина (теж випускниця академії) — нотаріус. Молодший син — випускник Національної академії внутрішніх справ, тривалий час працював у прокуратурі, зараз займається адвокатською діяльністю. Радість дідуся і бабусі — онуки Валерія та Анатолій.
А. О. Рева — активний прихильник риболовлі, іноді у зимовий період ходить на полювання (на копитних звірів і хижаків). Діти успадкували не лише професійний нахил батька, а й захоплення: Андрій обожнює спорт і мисливство, а Олексій, крім цього, ще й риболовлю.
Найбільшою і найважливішою цінністю у своєму житті Анатолій Олександрович вважає любов родини, повагу колег і звичайних людей. Завжди дотримується знаного принципу офіцерів царської армії: «Душу — Богу, жизнь — государю, сердце — даме, честь — никому!».

 Логос Україна      << ПУЗАНОВА Людмила Василівна      [ Зміст ]      РУНОВ Володимир Юрійович >>