ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

МИКОЛЕНКО
Віктор Андрійович

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ТА СВОБОД ГРОМАДЯН
ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

Випускник 1993 р.

Старший радник юстиції. Кандидат юридичних наук

 


Чемпіонат Європи з футболу
серед працівників
правоохоронних органів.
Нідерланди, 2009 р.
Народився 25 грудня 1966 р. на Черкащині. Батько, Андрій Михайлович, працював у колективному господарстві, мати, Галина Степанівна, — у бібліотеці. Вони зробили великий внесок у формування особистості сина: виховували його, як свідомого громадянина та порядну людину, за що Віктор Андрійович дуже вдячний.
Маючи бажання допомагати людям, у 1988 р. він вступив на слідчо-прокурорський факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. Його першими наставниками стали Григорій Єрмолайович Кучеренко та Петро Андрійович Коваль.
У 1993 р. закінчив уже Українську державну юридичну академію.
В органах прокуратури Віктор Андрійович почав працювати ще під час навчання у виші в 1992 р. Був помічником, старшим помічником прокурора м. Черкаси, заступником прокурора Придніпровського району м. Черкаси, начальником відділу прокуратури Черкаської області, прокурором Соснівського району м. Черкаси, заступником прокурора Черкаської області. З 2011 р. — начальник управління захисту прав та свобод громадян Генеральної Прокуратури України.
В. А. Миколенко захистив кандидатську дисертацію на тему «Прокуратура України як суб’єкт адміністративного права» у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Має класний чин старшого радника юстиції.
Чесний, порядний і принциповий юрист, він був нагороджений грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом».
Головне захоплення Віктора Андрійовича — спорт. Він є почесним президентом футбольного клубу «Вікторія» — неодноразового призера чемпіонату України з футболу. У складі збірної команди Генеральної Прокуратури України брав участь в чемпіонаті Європи з футболу серед працівників правоохоронних органів.

Дружна сім’я Миколенків
Віктор Миколенко підтримує зв’язки зі своїми одногрупниками, серед яких його студентський товариш Олег Володимирович Марцеляк, нині професор кафедри конституційного та міжнародного права ХНУВС. Свого часу Харківський юридичний інститут ім. Ф. Е. Дзержинського закінчили сестра Віктора Андрійовича, Любов Андріївна, та її чоловік, Володимир Павлович Ляшко.
Дружина В. А. Миколенка, Інна Миколаївна, — теж випускниця Української державної юридичної академії (1993), сьогодні працює приватним нотаріусом у Черкаському міському нотаріальному окрузі. Донька Вікторія вирішила продовжити родинну традицію та здобуває юридичну освіту в Національному університеті «Одеська юридична академія».
Життєве кредо Віктора Андрійовича: «Роби людям добро — воно обов’язково повернеться сторицею!».

 Логос Україна      << МЕЛЬНИЧЕНКО Андрій Михайлович      [ Зміст ]      МЕРЦЕЛ Іван Олександрович >>