Л І Т О П И С     В И П У С К Н И К І В
Н А Ц І О Н А Л Ь Н О Ї   Ю Р И Д И Ч Н О Ї   А К А Д Е М І Ї   У К Р А Ї Н И   І М Е Н І   Я Р О С Л А В А   М У Д Р О Г О
СУХОВЕТРУК Ігор Леонідович
СУХОВЕТРУК
Ігор Леонідович

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
Випускник 1985 р. 
 
Почесний працівник прокуратури України

Народився 30 березня 1960 р. у м. Вінниця в родині економістів Леоніда Васильовича та Валентини Юхимівни.
Коли проходив службу в Групі радянських військ у Німеччині, його товариш, який мріяв вступити на юридичний факультет, своїми розповідями про переваги професії та детективними історіями з життя буквально заохотив Ігоря Суховетрука стати юристом, і мрія армійського друга спочатку стала його мрією, а трохи згодом – реальністю.
Після закінчення слідчо-прокурорського факультету № 1 Харківського юридичного інституту І. Л. Суховетрук працював за направленням помічником прокурора, а через два роки став заступником прокурора м. Нікополь. Згодом його призначили прокурором Нікопольського району Дніпропетровської області, потім – прокурором м. Нікополь, начальником організаційно-контрольного відділу прокуратури Дніпропетровської області, Дніпропетровським природоохоронним прокурором, начальником відділу Генеральної прокуратури України, начальником управління Генеральної прокуратури України.
Все життя та практична робота І. Л. Суховетрука нерозривно пов’язані з рідним вузом. Ігор Леонідович весь час згадує роки навчання в Харківському юридичному інституті, незабутні лекції та семінари видатних вчених, великих і блискучих лекторів та педагогів: В. Жерьобкіна, С. Альперта, А. Рогожина, М. Страхова, В. Сташиса, С. Цалина, В. Тація, М. Цвіка, Ю. Вовка, Р. Павловского, М. Сибільова, В. Коновалової, В. Маслова, Л. Кривоченко, М. Бажанова, Л. Челомбитько, В. Крупіна та інших вчителів з великої літери, від яких студенти отримали на все життя глибокі, а інколи, енциклопедичні знання про право та державу.
Найкращі традиції вузу – науковості, порядності, високої професійності об’єднують і досі усіх випускників славетної Академії світового рівня і вирізняють серед інших колишніх студентів.
Незалежно від посад, віку, року закінчення вузу, всі його випускники відчувають себе вихованцями alma mater, завжди її пам’ятають і шанують. Вони – ніби члени однієї родини, інколи для характеристики юриста-фахівця та його переваг достатньо лише зазначити, що він навчався саме в НЮАУ імені Ярослава Мудрого.
Дружина Ігоря Леонідовича, Людмила Володимирівна, теж закінчила Харківський юридичний інститут. Працює адвокатом.

Зустріч випускників різних поколінь:
І. Л. Суховетрук, В. М. Биков та В. І. Кононенко
І. Л. Суховертрук разом з дружиною пишаються своїми двома доньками – Тетяною та Іриною, адже вони пішли батьківською стежкою – закінчили славетну Харківську юридичну академію та успішно працюють за фахом. Тетянин чоловік – Костянтин Косяченко та сестра дружини Ігоря Леонідовича Ірина Бунякіна (Логвиненко) – теж випускники цього престижного вузу.
За багатолітню сумлінну працю в правоохоронних органах Ігор Леонідович нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник прокуратури України».
У вільний від роботи час І. Л. Суховетрук захоплюється полюванням та риболовлею.
Життєвим кредо Ігоря Леонідовича став латинський вислів – Vivat Lex!
А ще він ось вже багато років пам’ятає слова однієї мудрої людини, до речі, відомого юриста та випускника саме Харківського юридичного інституту, який багато років працював суддею. У день першого призначення І. Л. Суховетрука на посаду прокурора він сказав: «Запам’ятай! Ти як прокурор повинен бути не тільки взірцевим професіоналом, а й добрим до людей».
Оскільки прокурор – це «око государево», важливо, щоб люди йому вірили. На тому і стоїмо. Тому кредо Ігоря Леонідовича ще й – «Закон та справедливість».