Винаходи та інновації. Винахідники України
  ПП «Ламідан»


Авторський колектив винахідників —
Володимир Іванович Равинський,
Віра Олександрівна Лізогуб
та Валентин Леонідович Куделя
   
 
 
ПП «Ламідан» — спеціалізоване підприємство, яке єдине в Україні виготовляє лікувально-профілактичні продукти із Ламінарії японської — водорості Далекосхідних морів. Було створене у 2006 р. на території Одеської області авторським колективом винахідників — Володимиром Івановичем Равинським, Вірою Олександрівною Лізогуб та Валентином Леонідовичем Куделею.
Проблема збереження здоров’я та збільшення тривалості життя людини — одна з найважливіших в біології і медицині. Останнім часом в Україні спостерігається зростання кількості серцево-судинних, шлунково-кишкових, ендокринних і онкологічних захворювань, які супроводжуються порушенням імунітету. Основними причинами вказаних патологій є несприятлива екологічна ситуація та суттєві зміни у структурі й якості харчування (нестача мінеральних речовин, вітамінів тощо). У багатьох регіонах існує проблема дефіциту таких важливих мікроелементів, як йод і селен. До того ж після аварії на Чорнобильській АЕС склалася нова екологічна ситуація: своєрідним «доповненням» нітратів і отрутохімікатів, які широко застосовуються у сільському господарстві, стали радіонукліди. Тому одним із актуальних завдань є зв’язування і виведення з організму радіонуклідів, важких металів, продуктів розпаду шкідливих речовин, які потрапили з їжею та напоями, та збагачення необхідними нутроентами.
Авторський колектив ПП «Ламідан» розробив, запатентував і запровадив у виробництво сучасну технологію одержання натурального лікувально-профілактичного препарату «Ламідан»® шляхом низькотемпературного гідролізу холодостійких водоростей морів Далекого Сходу. Їх унікальний хімічний склад зумовлює цілющі властивості кінцевого продукту: він є комплексом вітамінів, макро- і мікроелементів, надійним засобом проти йодоселенодефіциту, ефективним ентеросорбентом.
Продукція ПП «Ламідан»
На підставі великої кількості клінічних досліджень і експертиз, виконаних у провідних установах України та Росії (Науковому центрі радіаційної медицини АМН України, Медичному радіологічному науковому центрі Російської АМН, Санкт-Петербурзькій державній медичній академії ім. І. І. Мечникова, Одеському державному медичному університеті, Ужгородському національному університеті), «Ламідан»® був рекомендований для широкого використання як лікувально-профілактичний засіб у дієтотерапії хворих на цукровий діабет, із порушенням обміну речовин, захворюваннями крові, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, ендокринної системи, при йодоселенодефіцитних станах, для підвищення витривалості працездатності, а також профілактики онкологічних захворювань і виведення радіонуклідів під час сеансів хіміо- і променевої терапії.
Цей препарат виготовляється у вигляді біогелю та порошку. Зважаючи на те, що цей продукт корисний для дітей, для покращення смаку і надання йому привабливішого вигляду патентовласники розробили серію оздоровчих коктейлів із ламіданом і кондитерських виробів — зефіру і мармеладу.
Продукція, яку виготовляє ПП «Ламідан», є інноваційною. Вона захищена 12 патентами України. Винахід «Спосіб одержання поліфункціонального продукту з ламінарієвих водоростей» переміг на Всеукраїнському конкурсі «Винахід року» в номінації «Кращий винахід у галузі біотехнології та харчової промисловості». Інноваційний продукт «Ламідан»® нагороджено вищою відзнакою Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (м. Женева).
У 2006 р. згідно з рішенням Міжнародного екологічного фонду підприємство було занесено до Реєстру виробників і постачальників натуральної та безпечної продукції.
ПП «Ламідан» і його продукція нагороджені дипломами та відзнаками багатьох престижних міжнародних виставок і конкурсів, зокрема Платиновим знаком якості (м. Москва), медаллю «Екологічно чиста і безпечна продукція». Підприємство — лауреат і переможець національних програм «100 кращих товарів України» (2006–2007, 2009).
Авторський колектив винахідників неодноразово здобував перемогу на регіональних конкурсах інноваційних проектів.

Вул. Покровська, 1, с. Петрівка, Комінтернівський район, Одеська область, 67512.
Тел.: 0 (67) 488-12-33, 0 (97) 538-18-05, факс: (048) 784-54-44. Е-mail: vektra71@rambler.ru
ТОВ «Науково-виробнича фірма «Екофарм», Протипухлинна аутовакцина   ]   зміст   [   Лазорик Михайло Іванович