ЦВЯХ
Олег Миколайович
Випускник факультету землевпорядкування (1999)
Заступник Голови Правління
Громадської організації
«Асоціація фахівців землеустрою України»
О. М. Цвях разом із деканом факультету землевпорядкування НУБіП України Т. О. Євсюковим та випускником магістратури на врученні дипломів магістрам факультету землевпорядкування, 2016 р.

Семінар установчої місії ФАО (Food and Agriculture Organization) на тему «Запровадження добровільної консолідації земель в Україні», 2016 р.

Брифінг з нагоди презентації чергового електронного сервісу у сфері земельних відносин — онлайн-замовлення та автоматичний розподіл проектів землеустрою на експертів, Будинок Уряду, 2016 р.

Зустріч Олега Миколайовича Цвяха зі студентами факультету землевпорядкування, с. Дзвінкове Васильківського р-ну Київської обл., 2016 р.

Привітання фахівців галузі з Днем землевпорядника, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, 2017 р.

Народився 12 червня 1977 р. в м. Немирові Вінницької області. Батько, Микола Володимирович, працював землевпорядником, а мати, Ярослава Яківна, — агрономом.

Майбутній фах Олег Миколайович обирав за прикладом найрідніших людей, котрі присвятили багато років свого життя старанній праці задля розвитку аграрної галузі України.

Ще зі шкільної парти Олег захоплювався батьківською працею. Він часто приходив після уроків до тата на роботу в районний відділ земельних ресурсів, де з неймовірною цікавістю розглядав планово-картографічні матеріали. Вже тоді хлопець сформував навички, які неодноразово ставали йому в нагоді в численних туристичних походах та спортивному орієнтуванні на місцевості. Знання та уміння із землевпорядкування батько Олега отримав на відповідному факультеті Львівського національного аграрного університету, а от сам юнак вирішив підкорювати столицю.

У 1994 р. він зробив перший крок до реалізації своєї мети і став студентом Національного аграрного університету. До навчання у виші завжди ставився сумлінно та наполегливо. Зарекомендувавши себе старанним, дисциплінованим і відповідальним студентом, вже на ІІ курсі був обраний старостою групи.

Значну увагу Олег приділяв застосуванню теоретичних знань на практиці. Йому подобалося виконувати різні види робіт — від геодезичної зйомки земельної ділянки до підготовки документації на неї. Вже на IV курсі він поєднував навчання з роботою, а саме працював інженером ІІ категорії в Госпрозрахунковому регіональному центрі земельного кадастру та приватизації землі.

У 1998 р. за значні успіхи у навчанні, згідно з Рішенням Вченої Ради університету, Олегу Миколайовичу було присвоєно почесне звання «Кращий студент». У 1999 р. отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Землевпорядкування», здобувши кваліфікацію інженера-землевпорядника.

Зі студентського життя найбільше запам’яталася навчальна практика з геодезії, яка проводилася у с. Дзвінковому на території Дзвінківського навчально-наукового геодезичного полігону, де О. М. Цвях був бригадиром.

Свій професійний шлях талановитий випускник продовжив як державний службовець, зокрема обіймав посаду головного спеціаліста відділу землеустрою та земельних відносин Київського міського управління земельних ресурсів.

З 2002 р. продовжив свою роботу в Головному управлінні земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, де працював головним спеціалістом, заступником начальника управління землеустрою та начальником відділу землевпорядкування Деснянського району управління землеустрою.

У 2013–2014 рр. був начальником управління землеустрою Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації.

Упродовж 2015–2016 рр. виконував обов’язки начальника, а вже згодом став начальником Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у м. Києві.

У липні 2016 р. О. М. Цвяха було призначено в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Нині Олег Миколайович активно займається громадської діяльністю. «Асоціація фахівців землеустрою України», де він є заступником Голови Правління, ставить за мету об’єднання зусиль для сприяння вирішення актуальних науково-технічних проблем, прогнозування розвитку науки і техніки в галузі землеустрою, використанні та охороні земель, Державного земельного кадастру, моніторингу земельних ресурсів, підвищення технічного рівня і якості землевпорядних робіт, захист законних інтересів своїх членів.

Досягнувши чималих кар’єрних успіхів, Олег Миколайович і сьогодні тримає руку на пульсі життя альма-матер. З початку створення і дотепер є членом Ради роботодавців Національного університету біоресурсів і природокористування України (на базі факультету землевпорядкування). Він завжди радий працювати з випускниками університету, адже це освічені молоді спеціалісти із високим рівнем знань. Також Олег Миколайович бере активну участь в урочистих заходах рідного факультету, зокрема вручення дипломів випускникам, а також у конференціях, присвячених Дню створення факультету тощо.

Відомий в Україні та за кордоном Національний університет біоресурсів і природокористування України (а попередньо — Національний аграрний університет) відіграв важливу роль і в особистому житті О. М. Цвяха. Цей вищий навчальний заклад поєднав його із майбутньою дружиною Тетяною, яка також закінчила цей виш (економічний факультет). Подружжя виховує двох чарівних доньок.

О. М. Цвях, як досвідчений, наполегливий і відповідальний керівник, впевнений, що «все буде добре, адже життя прекрасне».