Державний науково-дослідний інститут
з лабораторної діагностики
та ветеринарно-санітарної експертизи

Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи є арбітражним центром та провідною державною науково-дослідною установою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Інститут створений у 2007 р. на базі Центральної державної лабораторії ветеринарної медицини Мінагрополітики України, яка функціонувала з 1953 р.

Інститут відповідає за проведення лабораторної діагностики та ідентифікації хвороб тварин, ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного походження та кормів в Україні; забезпечує методичну підтримку державних лабораторій ветеринарної медицини і здійснює контроль за проведенням ними лабораторних досліджень.

На базі інституту функціонують: «Випробувальний центр», який проводить тестування харчових продуктів, сировини тваринного, рослинного і біотехнологічного походження, кормів, кормової сировини та води з точки зору безпеки та на окремі показники якості (939 показників) за допомогою найсучаснішого обладнання; «Референс-лабораторія з діагностики хвороб тварин», яка проводить дослідження 235 інфекційних хвороб тварин 53 методами.

Інститут — єдина діагностична установа України, що має дозвіл референс-лабораторії ЄС зі сказу на визначення напруженості імунітету проти сказу в м’ясоїдних за допомогою FAVN test на культурі клітин. Дослідження є обов’язковим при вивозі собак і котів до країн Європи.

Акредитація. «Випробувальний центр ДНДІЛДВСЕ» та «Референс-лабораторія з діагностики хвороб тварин» акредитовані згідно з вимогами ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 Національним агентством з акредитації України, яке є членом ILAC.

Атестація як наукової установи. У 2012 р. інститут успішно пройшов атестацію державних наукових установ, які повністю або частково фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, що проводилася Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. У 2015 р. за результатами наукової атестації інститут внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

Стажування і міжлабораторні порівняльні дослідження: На базі інституту щороку проводять стажування фахівці державних лабораторій ветеринарної медицини України з питань діагностики інфекційних, інвазійних і неінфекційних хвороб тварин, птахів та гідробіонтів, а також впровадження у практичну роботу сучасних методів досліджень; ДНДІЛДВСЕ організовує та координує проведення раундів міжлабораторних порівняльних випробувань для державних лабораторій ветеринарної медицини за програмою «ВЕТ-ТЕСТ», що включена до офіційного переліку національних координаторів та програм МПВ Національного агентства з акредитації України.

Сервісні послуги. Робота інституту спрямована на визначення та контроль епізоотичного стану тваринництва в державі, попередження занесення на територію країни небезпечних інфекційних хвороб тварин, забезпечення ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на всіх стадіях переробки харчових продуктів тваринного походження — «від ферми до столу»; інститут пропонує послуги з комплексної діагностики інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин, птахів та гідробіонтів, визначення показників безпечності продукції тваринного та рослинного походження, кормів і кормових добавок, калібрування засобів вимірювальної техніки.ПІЩАНСЬКИЙ
Олександр Вікторович
Випускник факультету ветеринарної медицини (2000)
В. о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

Народився 5 березня 1976 р. в с. Косівка Володарського району Київської області. У 1991–1995 рр. навчався у Немішаєвському радгосп-технікумі. Вищу освіту здобував у 1995–2000 рр. в Національному аграрному університеті.

У 2008 р. закінчив Національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».

З 2001 р. працював дублером фельдшера ветеринарної медицини у СТОВ «Світанок». У 2001–2015 рр. служив в органах внутрішніх справ (ветеринарна міліція) ГУ МВС України в Київській області. У 2015–2017 рр. працював у ГУ Національної поліції в Київській області. З 2017 р. — в. о. директора ДНДІЛДВСЕ.

О. В. Піщанський зазначає, що велику роль у його житті відіграв НАУ, зокрема, навчання на факультеті ветеринарної медицини дало йому можливість у майбутньому працювати у ветеринарній міліції. Крім того, у виші познайомився зі своєю майбутньою дружиною Аллою Йосипівною — також випускницею факультету ветеринарної медицини Національного аграрного університету (1999).ГАРКАВЕНКО
Тетяна Олександрівна
Випускниця факультету ветеринарної медицини (2001)
Заступник директора з наукового забезпечення керівництва випробувальним центром.
Кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник

Народилася 1 жовтня 1977 р. в м. Дубно Рівненської області. У 1996 р. закінчила Млинівський радгосп-технікум та отримала кваліфікацію фельдшера ветеринарної медицини. У 1996–2001 рр. була студенткою НАУ.

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Біологічні властивості збудника, удосконалення методів діагностики та специфічної профілактики лістеріозу тварин». Має понад 80 опублікованих наукових праць.

Трудову діяльність розпочала 2001 р. в лабораторії анаеробних інфекцій Інституту ветеринарної медицини УААН. З квітня того ж року — ветлікар І категорії. Потім працювала в Центральній державній лабораторії ветеринарної медицини: провідним лікарем ветеринарної медицини — бактеріологом бактеріологічного відділу (з 2003 р.) та завідувачем цього відділу (з 2006 р.). З жовтня 2017 р. обіймає посаду заступника директора ДНДІЛДВСЕ. Нагороджена відзнакою «Знак пошани» Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (2011 р.).ПАЦЮК
Микола Васильович
Випускник ветеринарного факультету (1983)
Заступник директора інституту

Народився 7 лютого 1957 р. в с. Лісняки Любомільського району Волинської області. У 1978–1983 рр. був студентом УСГА. До 1993 р. працював головним ветлікарем у господарствах Волинської області. З 1993 р. — у Центральному апараті Державної служби ветеринарної медицини, де пройшов шлях від провідного лікаря до заступника голови Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України. У 2008 р. призначений заступником голови Державного комітету ветеринарної медицини України. З 2011 р. обіймає посаду заступника директора ДНДІЛДВСЕ. Микола Васильович постійно підтримує зв’язок з рідним факультетом НУБіП.

Щасливий сім’янин. Дружина Неля працює начальником Головного управління регіональної статистики в м. Києві. Дочка Вікторія у 2007 р. закінчила факультет ветеринарної медицини НУБіП, захистила кандидатську дисертацію, нині обіймає посаду інспектора регіональної служби Держветсанконтролю в м. Києві.КИЇВСЬКА
Ганна Валеріївна
Випускниця факультету ветеринарної медицини (2001)
Вчений секретар — завідувач науково-дослідного відділу організації і координації науково-дослідних робіт
Кандидат ветеринарних наук

Народилася 12 червня 1979 р. в м. Києві. У 1996–2001 рр. навчалася на факультеті ветеринарної медицини НАУ, отримала диплом спеціаліста з відзнакою. У 2001–2003 рр. працювала лікарем-ординатором кафедри хірургії ім. проф. І. О. Поваженка НАУ. В 2003–2006 рр. була аспіранткою, а в 2006–2008 рр. — асистентом зазначеної кафедри.

У 2008 р. в НАУ захистила кандидатську дисертацію на тему «Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак» (науковий керівник — д-р вет. наук, проф. О.Ф. Петренко). Має понад 50 опублікованих наукових праць.

З 2008 р. до сьогодні працює вченим секретарем — завідувачем науково-дослідного відділу організації і координації науково-дослідних робіт ДНДІЛДВСЕ.

У 2010 р. закінчила НУБіП України за спеціальністю «Садово-паркове господарство» (ОКР «спеціаліст»).

З НАУ, а згодом — НУБіП України тісно пов’язані 14 років життя Г. В. Київської. Вона щиро вдячна вишу за безцінні освіту та досвід, отриманий від майстерних педагогів.