Народився у м. Макіївка Донецької області.
Батько, Василь Федорович, тривалий час працював головним інженером Кіровської автобази у Макіївці, а мама, Надія Григорівна, — начальником зміни на хлібозаводі.
У 1970 р. Наталія вступила до Донецького політехнічного інституту на факультет економіки й організації гірничої промисловості (спеціальність «Гірничий інженер-економіст»), а після закінчення вузу залишилася у науково-дослідному секторі на посаді інженера.
Протягом 1977–1979 рр. працювала інженером у відділі економіки та координації науково-дослідних робіт Донецького відділення інституту «Діпровуглеавтоматизація».
У 1979 р. Наталія Василівна перейшла до Макіївського науково-дослідного інституту, де пройшла шлях від старшого інженера-економіста до завідувача планово-виробничого відділу, в якому забезпечувала раціональне використання бюджетних коштів для підвищення рівня безпеки вуглевидобування.
У 1985–1989 рр. Н. В. Лобачову обирали депутатом міської ради м. Макіївки, і своєю активною громадською діяльністю вона заслужила повагу мешканців селища Осіпенко.
З 1992 р. Наталія Василівна очолює економічну службу підприємств групи «Енерго». За роки роботи зарекомендувала себе як кваліфікований спеціаліст, який має здібності лідера, досвідченого керівника та наставника молоді. Вона розробляє та оптимізовує економічні параметри розвитку підприємств Групи «Енерго» і є одним із провідних фахівців з формування програм стратегічного розвитку. Під її керівництвом здійснюється поточне планування показників діяльності, економічний та фінансовий моніторинг підприємств вуглевидобувного та гірничо-металургійного комплексу. Брала участь у розробці багатьох успішних інвестиційно-інноваційних програм з антикризового розвитку підприємств гірничо-металургійного комплексу.
За роки роботи Наталії Лобачової на посаді керівника економічної служби було впроваджено чимало її розробок, які великою мірою сприяли досягненню значних результатів. Так вона впровадила систему управлінського та корпоративного обліку вертикально- і горизонтально-інтегрованих систем «вугілля — кокс — метал — залізорудна сировина». Принципи економічної політики, розроблені і здійснені під її керівництвом, дозволили підприємствам розвиватися без залучення державних коштів.
Н. В. Лобачова — співавтор низки галузевих і загальнодержавних програм економічного розвитку промисловості.
За високий професіоналізм і самовіддану працю в галузі економіки Указом Президента України Наталії Лобачовій присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України». Вона одна з небагатьох жінок України є повним кавалером знаку «Шахтарська слава». Також нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, має почесний знак Держнаглядохоронпраці «За доблесну службу», відзначена дипломом пошани «Лідер паливно-енергетичного комплексу». Академія економічних наук України нагородила Н. В. Лобачову золотою медаллю ім. М. І. Туган-Барановського.
За виняткову людяність і порядність, за любов до близьких, служіння ідеалам добра, справедливості та милосердя Наталія Василівна була удостоєна почесного ордена Архістратига Михаїла «Відданість і честь», а за велику благодійну діяльність Українська Православна Церква нагородила її орденом «Святої великомучениці Варвари».
Попри свою надзвичайну зайнятість та напружений графік, Наталія Василівна знаходить можливість проводити час із родиною — чоловіком Василем Гавриловичем, донькою Надією та її чоловіком Ігорем (випускниками економічного факультету ДонНТУ, які вже захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук) та онучками Наталкою і Настею.
|