ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Лагоша
Олександр Геннадійович

Випускник гірничо-геологічного
факультету (1995 р.)

Начальник державного підприємства
«Морський торговельний порт «Южний»
 

 
 

Народився 21 червня 1973 р. у Донецьку в родині спадкових шахтарів.

Трудову діяльність розпочав у 1992 р. учнем прохідника шахти «Бутовка-Донецька». У 1995 р. закінчив Донецький політехнічний університет за фахом «Шахтне й підземне будівництво» і почав працювати на шахті «Бутовка-Донецька», де обіймав посади гірничого майстра, заступника начальника ділянки, начальника зміни.

У 2001 р. Олександр Лагоша вирішив, не зупиняючись на досягнутому, опанувати нову сферу діяльності. Він влаштувався на роботу в представництво швейцарської фірми «Леман Коммодітіз С. А.» — на посаду експерта департаменту продажів. У процесі освоєння цього напряму професійної діяльності йому довелося вивчати економіку, фінанси, банківську справу. Результатом плідних зусиль стало призначення на нову посаду, й упродовж 2002–2006 рр. Олександр Геннадійович працював начальником фінансового відділу, а потім і заступником генерального директора з фінансів ТОВ «Леман-Україна».

У 2006 р. він перейшов до ТОВ «Метінвест Холдинг», де обіймав посаду старшого менеджера з фінансів управління економіки й виробництва дивізіону сталі та прокату. За рік, у 2007 р., О. Г. Лагоша став фінансовим директором ЗАТ «Стивідорна кампанія «Авліта» (Севастополь). І знову фінансове керівництво сучасним високотехнологічним вантажоперевалювальним комплексом із розвинутою портовою інфраструктурою, якою є «СК «Авліта», потребувало освоєння нової, цього разу морської галузі й вивчення її виробничих процесів.

У 2008 р. він на посаді генерального директора ЗАТ «Стивідорна кампанія «Авліта». Підприємство за три роки зробило великий крок уперед: було завершено реконструкцію причалу і зведено зерновий термінал. До кінця 2009 р. компанія збільшила вантажоперевалювання на 67% порівняно із 2007 р. СК «Авліта» закріпила за собою статус одного з найбільших інвесторів в економіку Севастополя. На посаді генерального директора Олександр Лагоша веде активну роботу із соціального забезпечення співробітників підприємства. У 2009 р. компанія досягла максимальних за всі 14 років своєї діяльності виробничо-соціальних показників обсягу перевалювання вантажів, заробітної плати і сплати податків.

Із червня 2010 р. О. Г. Лагоша працює у ДП «Морський торговельний порт «Южний»: спершу як виконувач обов'язків начальника, а потім як начальник порту.



О. Г. Лагоша з працівниками порту

«Морський торговельний порт «Южний» — найбільш глибоководний порт України. У вересні 2010 р. під керівництвом Олександра Лагоші вперше в його історії була впроваджена технологія дозавантажування суден з осіданням більше 14,5 м на зовнішньому рейді.

Колеги й друзі знають Олександра Геннадійовича як особистість, котра може згуртувати людей навколо поставленої мети й домогтися необхідного результату.

Під керівництвом Олександра Лагоші порт «Южний» став переможцем Національного бізнес-рейтингу «Державне підприємство 2010 року», проведеного Торгово-промисловою палатою України, а сам Олександр Лагоша отримав статус-нагороду-орден «Професіонал галузі» і звання «Керівник 2010 року».

Також за заслуги у відродженні духовності в Україні Олександр Лагоша визнаний гідним високої нагороди Української православної церкви — Ордена Рівноапостольного князя Володимира (ІІІ ст.).

Основою для успіху в житті Олександр Лагоша вважає професіоналізм і прагнення до вдосконалення. А серйозний багаж знань, отриманий у роки навчання, незважаючи на всі труднощі, пережиті українською економікою, допомагає йому як керівникові виробництвом у вирішенні поставлених завдань. Із великою повагою Олександр Геннадійович сьогодні згадує викладачів: професорів М. І. Большинського, Н. Р. Щевцова, доцента Ю. І. Миндюкова, к. т. н. П. О. Колесова. Свої студентські роки він згадує як яскравий і багатий на події час, що залишив на все життя добрі спогади й почуття.



< Лам Матвій Маркович   |   зміст   |   Левіт Віктор Володимирович >