Народився 18 березня 1950 р. у м. Докучаєвськ Донецької області.
Здобувши фах гірничого інженера в ДПІ у 1973 р., Володимир Коломієць працював у шахтоуправлінні ім. 1 Травня комбінату «Шахтарськантрацит» гірничим майстром, помічником начальника підземної дільниці, заступником начальника підземної дільниці, начальником зміни.
Протягом 1981–1991 рр. на шахті «Південнодонбаська № 1» пройшов шлях від заступника начальника підземної дільниці до заступника головного інженера з виробництва. У вересні 1991 р. В. О. Коломієць був призначений головним інженером шахти та обіймав цю посаду до грудня 2003 р.
За час роботи Володимира Олексійовича на посаді головного інженера відбулася модернізація та технічне переоснащення підприємства, замінено прохідницьке та очисне обладнання на нове й більш продуктивне:
– у 1998 р. розпочато впровадження прохідницького комбайну нового технологічного рівня — П-110. Завдяки цьому прохідницька бригада Д. В. Романенка у 2001 р. встановила рекорд України з проведення гірничих виробок (691 м/міс.);
– у 1999 р. було впроваджено комплекс 1КД-90 у 42-й східній лаві пласту С102, що у складних гірничо-геологічних умовах дозволило збільшити навантаження на очисний вибій із 300 до 1200 т на добу;
– у 2002 р. спеціально розроблений комплекс 2КД-90Ю для умов 53-ї східної-біс лави, де потужність пласта мала великі коливання;
– для малопотужних пластів С102, С13 упроваджений очисний комбайн нового технічного рівня УКД-200, що дало змогу зменшити присічки бічних порід, покращити якість видобутого вугілля та збільшити навантаження на очисний вибій;
– вперше в Україні розроблена схема прискореного монтажу комплексу ДМ у 22-й східній лаві пласту С102.
У цей період шахта «Південнодонбаська № 1» стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу» (1999), іміджевого альманаху «Ділова Україна ХХІ століття» (2002), конкурсу «Золоті торгові марки України» (2003), лауреатом міжнародної нагороди «Золотий Меркурій» (2003). У 2000 р. підприємство було претендентом на звання кращого в номінації «За модернізацію виробництва» в рамках міжнародного фестивалю «Золотий скіф».
У 2003–2005 рр. Володимир Олексійович працював технічним директором, першим заступником генерального директора, виконувачем обов’язків генерального директора ДП «Донецьквугілля». У 2005 р. В. О. Коломієць був призначений директором науково-технічного департаменту ВАТ «НАК «Вугілля України», потім начальником Управління організації виробництва Мінвуглепрому України.
Протягом 2006–2008 рр. працював директором Департаменту виробничих та наукових програм, начальником Управління перспективного розвитку Мінвуглепрому.
З серпня 2008 р. Володимир Олексійович обіймає посаду директора ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1».
Головний пріоритет керівництва підприємства — якість кадрового потенціалу, який у свою чергу сприяє збільшенню обсягів виробництва. Тому стабільні результати шахти «Південнодонбаська № 1» цілком закономірні. На підприємстві працює більше 20 заслужених шахтарів України, 61 працівника нагороджено знаком «Шахтарська доблесть», близько 2000 осіб — знаком «Шахтарська слава». У 2009 р. шахті була присвячена окрема сторінка в національному альманасі «Золота книга ділової еліти України».
В. О. Коломієць плідно співпрацює з фахівцями університету над підготовкою низки спільних наукових робіт із гірничої справи. Крім того, як депутат Вугледарської міської ради активно займається громадсько-політичною діяльністю.
Як грамотний, висококваліфікований гірничий інженер В. О. Коломієць був нагороджений: знаками «Шахтарська слава» III–I ст. (1991, 1997, 1998) та «Шахтарська доблесть» III–I ст. (2002, 2003, 2005), Почесною грамотою Міністра вугільної промисловості України, Грамотою Верховної Ради України (2007), орденом святої Варвари (2010).
Керувати величезним колективом непросто. Безперечно, накопичується втома, і зняти її допомагає спорт, захоплюватися яким Володимир Олександрович почав ще з дитинства. Щонайменше двічі на тиждень грає у футбол в команді ветеранів. Загалом на підприємстві, яке він очолює, до занять спортом особливий підхід. Протягом року тут проводять спортивні турніри між виробничими підрозділами. Адже людина, яка у вільний час займається спортом, відповідальніше ставиться до роботи і з повною віддачею виконує поставлені завдання.
Головний життєвий і професійний принцип Володимира Коломійця — це наполегливість, прагматизм та відповідальність: «Якщо буде поставлено завдання летіти на Місяць, не будемо думати навіщо. Думатимемо, як це зробити».
|